Studia podyplomowe – dla kogo?
Oferta jest skierowana w stronę osób, które zdobyły tytuł licencjata, inżyniera czy magistra. Na studia podyplomowe może pójść każdy, kto posiada w ręku dyplom ukończenia wyższej uczelni. Podyplomówka jest przeznaczona dla osób, które chcą się rozwijać, zdobywać nowe kwalifikacje i poszerzać wiedzę w różnych aspektach oraz dziedzinach. Studia podyplomowe można rozpocząć w trakcie nauki albo po obronie pracy licencjackiej lub magisterskiej.
Coraz częściej zdarza się, że taką formę kształcenia wybierają osoby aktywne zawodowe. Studia podyplomowe są świetną przepustką do zmiany zawodu lub szansą na awans w strukturach firmy. Podyplomówka to idealna propozycja dla ambitnych pracowników, którzy szukają nowych wyzwań zawodowych. Menadżerowie decydują się z reguły na studia z obszaru zarządzania, HR czy psychologii w biznesie. Natomiast „wypaleni” pracownicy poszukują najczęściej kierunku, który umożliwi im zdobycie zupełnie nowych uprawnień.
Studia podyplomowe – na co zwrócić szczególną uwagę?
Jednym z kluczowych aspektów jest renoma placówki edukacyjnej. Im większym prestiżem cieszy się szkoła, tym bardziej możemy zyskać w oczach potencjalnych pracodawców. Zanim zdecydujemy się na konkretny kierunek, powinniśmy dokładnie prześledzić program studiów podyplomowych. Warto zwrócić uwagę na proponowane przedmioty, tematykę i różnorodność prowadzonych zajęć. Oferta studiów podyplomowych jest na tyle różnorodna, że każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie.
Warto zastanowić się nad tym, jaki kierunek pozwoli nam zdobyć wymagane uprawnienia i konkretne umiejętności oraz uatrakcyjni naszą kandydaturę na rynku pracy. Najlepiej wybrać placówkę, która ma bogatą ofertę edukacyjną, kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne oraz zatrudnia specjalistów z danej dziedziny. Optymalnym rozwiązaniem jest studiowanie na podyplomówce, której program łączy wiedzę z różnych jakościowo obszarów.
Ciekawe kierunki studiów podyplomowych
Wybierając taką formę kształcenia, możemy uzyskać uprawnienia wymagane przy pracy w szkole, przedszkolu czy specjalistycznych ośrodkach. Studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego kierowane są do osób, które posiadają wyższe wykształcenie i chcą zdobyć kwalifikacje do nauczania w placówkach oświatowo-wychowawczych. Ogromnym powodzeniem cieszą się także kierunki uprawniające do prowadzenia zajęć z wielu przedmiotów oraz przygotowujące do pracy z wychowankami z niepełnosprawnością intelektualną, słuchową i wzrokową.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta Krakowskiego Instytutu Rozwoju Edukacji. Renomowana placówka edukacyjna prowadzi nabór na studia podyplomowe na 27 kierunkach, które nadają kwalifikacje podnoszące kompetencje nauczyciela. Słuchacze KIRE mogą zgłaszać indywidualne potrzeby w zakresie doskonalenia zawodowego. Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji zdobył duże uznanie zwłaszcza wśród nauczycieli, dyrektorów szkół oraz osób z wyższym wykształceniem zaangażowanych w rozwój oświaty. Ze szczegółami oferty warto zapoznać się na stronie kire.pl!
Data publikacji: 31-05-2022